Binned opciók

binned opciók

A másik két kamera viszont más, a háromszoros, veszteségmentes, illetve az ötszörös hibrid zoomot nyújtó modul 8 megapixelre képes a P40 Prónál ez 12 megapixeles, periszkópos megoldása széles látószögű lencse pedig 16 megapixelt tud, minőségben is karcsúbb, mint amit a drágább testvér kínál. Nincs ToF kamera, viszont autofókusz mindhárom kameránál található, optikai stabi pedig a zoom és a főkamera mellett binned opciók dolgozik.

A további opciók között van portré mód, illetve professzionális mód is, kézzel állítható fehéregyensúllyal, fókusszal, EV-vel, záridővel binned opciók ISO-val binned opciók egy része videózásnál is elérhetőilletve ennél a telefonnál van még szupermakró, ami a nagylátószögű kamerára támaszkodik, monokróm mód, bináris opciók asszisztens program, fénnyel festés, dokumentumfotózás, time-lapse, meg még víz alatti mód is, ami IP68 hiányában relatív életszerűtlen.

Ám a pixel binning pont erre jó, ha már négy képpontot összevonunk és binned opciók egy ügyes algoritmust, akkor az 12,5 megapixelben kimondottan frankó eredményt szül, még akkor is, ha a fényviszonyok gyengébbek.

Huawei P40 - kisebb nehézségek - Mobilarena Okostelefon teszt

A lenti képcsokornál az ultraszéles látószög felől indulunk az ötszörös zoom felé: A legjobb minőséget a második oszlop képei hozzák, a főkamera tényleg a legjobbak között van, de még a háromszoros zoom is kellően részletgazdag, ennél fentebb viszont már nem okvetlenül érdemes tornászni a közelítés mértékét. Az ultraszéles látószöggel sincs különösebb gond, igazából elégedettek is lehetnénk, ha nem láttuk volna a P40 Pro fejlesztett megoldásának fotóit.

binned opciók

Bár a menüben külön kapcsolható a HDR is, erre túl sok szükség azonban nincs, mert az XD Fusion Engine algoritmus enélkül is ügyesen kompenzálja a nagy kontrasztkülönbségeket. A 16 megapixeles makrók is iszonyú látványosak, ennek ilyen felbontással van értelme, nem pedig nyavalyás 2 megapixelen: Nyilván nem maradt ki az esti mód sem, ami több másodperces, kézből történő exponálást jelent, de az a helyzet, hogy annyira jó az algoritmus egyébként is, hogy igazából már-már felesleges, csak akkor érdemes bevetni, ha tényleg nagyon durván sötét témára megyünk rá.

binned opciók

A maximális felboontás 4K és 60 fps, ebben az esetben a stabilizáció nem annyira hatékony, de 4K 30fps mellett kimondottan jó, a lenti felvétel egy erdei lépcsőn lefelé haladva készült, ami nehezített terep: Itt ugyan nem használtam a látószög változtatást, de az alábbi videónál már igen Full HD febontás mellettlátszik, ahogyan a stabilizáció próbál kompenzálni, de amikor a lencsék között váltunk, ott bizony van, hogy elveszik binned opciók fókusz, illetve framedrop is előfordul: Este több a baj, ott a főkamera nagyjából binned opciók, bár nehezebben tartja mozgás közben a fókuszt, az ultraszéles is Full HD-ban vállalható, de ne akarjunk nagyon zoomolgatni, mert akkor csúnyán szétesik az egész: És van lassított felvétel is, amely a Pnél csak fps lehet, maximum p-s felbontás mellett, meglehetősen rövid időre, ilyet binned opciók már láttunk máshol is: A videók hangjával nincs baj, noha a Pen csak két mikrofon van, ezért az úgynevezett audio zoom nem működik, de ennyi baj legyen.

A zenei eszköztárra nincs panasz, noha a sztereó hangszórókat hiába keressük.

binned opciók

A Play Zene helyett a Binned opciók és az EMUI saját lejátszóját kapjuk, amely elég jól néz ki, de nagyon tolja az online zenehallgatást, ami mindenféle online rádiókat és playlisteket jelent, nyilván a binned opciók sincs egy Spotify-hoz képest, de előbb-utóbb erre is rátol majd a Huawei egy raklapnyi pénzt és akkor majd lesz pár húzóelőadó. A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

binned opciók

Hasznosvélemények